Egy új ajtó beépítése elsőre talán egyszerű feladatnak tűnhet, pedig valójában rengeteg apró részletre kell odafigyelni. Ha a beépítés során hiba csúszik a folyamatba, az hosszú távon bosszúságot, plusz költségeket és funkcionalitási problémákat is okozhat. Egy ajtó akkor működik jól, ha pontos, stabil és esztétikailag hibátlanul illeszkedik a térbe – ehhez pedig elengedhetetlen a szakszerű beépítés.

Ebben a cikkben bemutatjuk a leggyakoribb ajtóbeépítési hibákat, és azt is, hogyan kerülhetők el ezek már az elején.


Tipikus beépítési hibák, amik gondot okoznak

Sokszor a hibák csak hónapokkal vagy akár évekkel a beépítés után jelentkeznek, és ekkor már jóval nehezebb, drágább a javításuk.

Ezekre érdemes figyelni:

  • Rosszul illesztett tok
    Ha a tok és a fal közötti hézag túl nagy vagy nem megfelelően ki van töltve, az nemcsak esztétikai probléma, hanem hang- és hőszigetelési szempontból is komoly gond.
  • A tok nincs vízszintbe állítva
    Ez gyakori hiba, aminek következménye lehet, hogy az ajtó nehezen záródik, súrlódik, vagy idővel elkezd nyikorgó hangokat kiadni.
  • Gyenge tömítés vagy annak hiánya
    A hang- és hőszigetelés hatékonysága nagyban múlik a tömítés minőségén. Enélkül a huzat, a por és a zaj könnyen átjut az ajtón.
  • Nem megfelelő zár és kilincs beállítás
    Ha ezek nem pontosan kerülnek a helyükre, az ajtó záródása akadozóvá válhat, sőt, idő előtt meghibásodhat a zárszerkezet.
  • PUR hab túl- vagy aluladagolása
    A beépítést rögzítő hab helytelen használata deformálhatja az ajtótokot, ami hosszabb távon elállást, vetemedést okozhat.
  • Elmarad az utólagos beállítás
    Sokan nem tudják, hogy egy ajtó beszerelése után időnként finomhangolásra van szükség, például a pántok utánállítására.

Hogyan kerüljük el a problémákat?

A fenti hibák legtöbbje megelőzhető – ehhez azonban nemcsak szakszerű beépítésre van szükség, hanem jól megválasztott ajtóra is. Az alábbiakban bemutatunk néhány típust, amelyek nemcsak esztétikusak, de megbízható minőségűek és könnyen szerelhetők.

Beltéri ajtó tokkal

A komplett, tokkal együtt kapható ajtók előnye, hogy a gyártó pontosan az ajtólaphoz illeszkedő tokot ad hozzá – ez megkönnyíti a beépítést, csökkenti a hibalehetőségeket, és segít elérni a tökéletes záródást.

CPL beltéri ajtó

A CPL (Continuous Pressure Laminate) ajtók tartós felülettel, ellenálló réteggel készülnek, ami nemcsak a használhatóságot, de a beépítés stabilitását is támogatja. A precíz gyártás révén könnyebb pontosan beszerelni, így kevesebb az utólagos állítgatás.

MDF beltéri ajtók

A tömör MDF szerkezet megbízható tartást ad, ami fontos beépítéskor: nem vetemedik, jól illeszthető, és hosszú távon is stabilan tartja a formáját.

Festett beltéri ajtók

Ezek az ajtók nemcsak esztétikusak, de a felületkezelésüknek köszönhetően jobban ellenállnak a párának és a hőmérséklet-változásnak – ami a beépítés utáni stabilitás szempontjából is előny.


Összegzés

Egy beltéri ajtó akkor tudja betölteni a funkcióját – legyen az esztétikai, hangszigetelési vagy hőszigetelési –, ha precízen van beépítve. A megfelelő ajtótípus kiválasztása már fél siker, a másik fele pedig a szakszerű szerelés. Ne feledd: egy rosszul beszerelt ajtó napi szintű bosszúságot okozhat, míg egy jól illesztett, minőségi nyílászáró hosszú évekig gondtalan használatot biztosít.

Ha biztosra akarsz menni, válassz gyárilag tokkal szerelt, könnyen beépíthető ajtótípusokat – és ha lehet, kérd szakember segítségét a beépítéshez is.

(Rákosi út)

H : 8:00-18:00

K-P: 8:00-16:00

SZO: 9:00-13:00

V: ZÁRVA

(Váci út)

H-CS : 8:00-16:00

P: 8:00-15:00

SZO: ZÁRVA

V: ZÁRVA

(Rákosi út)

1161 Budapest Rákosi út 82

06-1-4060-609

(Váci út)

4. kerület Székesdűlő sor 1 (külső Váci út 133)

 06-1/6179-224

Adatvédelmi tájékoztató

© bb-ablak.hu | Impresszum |Továbbiak

X
Add to cart
0

Your Cart